Budúcnosť nám nie je ľahostajná – balíme EKO

Na tému ekológie sa v poslednom čase vedú búrlivé debaty, či už v médiách alebo v bežnom živote. Ani nám nie je táto problematika ľahostajná. Nie preto, lebo sa to teraz “nosí“, ale preto, že nám to diktuje naše svedomie. A nie vždy je to jednoduché...

Každá veľká cesta sa začína prvým krokom

Aj my sme začali  malými krokmi – pri balení vašich objednávok. Prázdne reči o tom, aké dôležité je nezahlcovať naše domácnosti, pracoviská, našu prírodu odpadom, ktorý je celkom zbytočný, nám nie sú vlastné. Snažíme sa recyklovať všade, kde sa dá a využívať všetko, čo už raz použité bolo.

Neprekvapte sa teda, ak dostanete svoju zásielku v krabici od počítača alebo od vína či televízora. Aj s výplňovým materiálom sme na tom podobne. Väčšinou používame staré noviny či papiere z balíkov, v ktorých dostávame tovar my. Vieme, že nebudeme majstri hneď, ale krôčik po krôčiku a v rámci svojich možností hľadáme príležitosti, ako byť lepší a ekologickejší.

Ak teda dostanete od nás balíček so svojou objednávkou, skúste sa trochu pozastaviť nad jeho ďalším osudom pred tým, než ho automaticky odhodíte. Už dávno totiž nežijeme v dobe, keď si nemôžeme dovoliť kúpiť to, čo chceme. Žijeme, bohužiaľ, v dobe, keď si nemôžeme dovoliť tieto veci vyhadzovať.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.